Časté dotazy

+370 657 20 226

podpora@zoombook.cz

* Odpovíme vám co nejdříve. Během pracovního týdne obvykle do 24 hodin.

Výroba, dodání, platba a uložení návrhu produktu

Jaký je rozdíl mezi editorem LITE a editorem PRO od společnosti ZOOMBOOK?

Editor LITE je určený k rychlému vytváření fotoknih bez potřeby zvláštních znalostí či dovedností. Počet fotografií je omezen na 24 až 120. Fotografie se ve fotoknize automaticky rozmístí, každá na jednu stránku. Proporce fotografie můžete na stránce upravit a přidat krátký popis. Rozpracovanou fotoknihu můžete uložit a pokračovat v práci později.
Počet fotografií v editoru PRO není omezen. Můžete si zvolit automatické rozložení fotografií nebo fotografie rozmístit ručně. Měňte pozadí stránek, vyzdobte stránky různými ornamenty a přidávejte texty. Zkrášlete své fotografie rámečkem či maskami a upravujte barvy nebo jas. Rozpracovanou fotoknihu můžete uložit a pokračovat v práci později.

Jak dlouho trvá výroba produktů?

Fotoknihy, poznámkové bloky a diáře obvykle vyrábíme do 3 až 4 pracovních dnů. Fotoobrazy, nástěnné kalendáře a plakáty vyrábíme během 1 až 2 pracovních dnů.
Objednávky přijaté do 23:00 předáváme do výroby následující pracovní den.

Objednávky přijaté později než ve 23:00 putují do výroby o den později.

Jak dlouho trvá dodání produktů?

V rámci Litevské republiky jsou produkty obvykle dodány za 1 pracovní den. Více v záložce Podmínky výroby a dodání.

Jak si můžu hotové produkty vyzvednout?

Všechny produkty ZOOMBOOK (s výjimkou pohlednic) zasíláme na vaši adresu nebo jiné místo uvedené v objednávce. Cena kurýrních služeb je 129 Kč.

Doručujete zásilky i do zahraničí?

Produkty ZOOMBOOK (s výjimkou fotoobrazů) si můžete objednat i ze zahraničí prostřednictvím našich webových stránek www.zoombook.com a www.zoombook.cz. Rovněž se můžete pomocí svých stávajících přihlašovacích údajů přihlásit k této webové stránce, kde najdete své produkty vytvořené na webu www.zoombook.com nebo www.zoombook.cz.

Jaká bude konečná cena fotoknihy?

U fotoknih, vytvořených v editoru PRO, najdete cenu po kliknutí na tlačítko “Změnit”, nacházející se poblíž nástrojů pro formátování knihy v horní části programu, nebo po kliknutí na tlačítko “Objednat”. Pokud používáte editor LITE, cena se vám zobrazí v režimu zobrazení stránky nebo v režimu zobrazení knihy ve spodní části stránky. Konečná cena fotoknihy závisí na zvoleném formátu, typu desek, počtu stran a dekoracích. Slevy budou odečteny v košíku. Ceny a slevy můžete zjistit také v Kalkulačce cen fotoknih a v editorech.

Jak mohu zaplatit za svou objednávku?

Za produkty ZOOMBOOK můžete zaplatit prostřednictvím elektronického bankovnictví nebo přes platební systém PaySera. Platba probíhá s využitím internetového bankovnictví kupujícího.
Pokud pro platbu bankovním převodem potřebujete proforma fakturu, napište nám na e-mailovou adresu podpora@zoombook.cz.

Můžu sledovat svou objednávku?

Své objednávky můžete sledovat po přihlášení ke svému účtu. V části „Moje objednávky“ najdete historii všech svých objednávek. Uvidíte zde praktické informace jako například čas objednání, počet objednaných produktů, celkovou cenu a informace o dodání. Zobrazuje se zde také kód slevového poukazu, pokud jste ho na danou objednávku využili.
Po odeslání objednávky každý uživatel portálu ZOOMBOOK obdrží dvě e-mailové zprávy. První zpráva je potvrzení o zaplacení, druhá zpráva pak informuje o dokončení výroby produktu a jeho připravení k expedici či vyzvednutí. K druhé zprávě je také přiložena faktura.

Vystavujete faktury?

Faktury zasíláme e-mailem spolu s oznámením o dokončení výroby produktu. Fakturu si můžete stáhnout také v části „Moje objednávky“ po přihlášení ke svému účtu. Pokud nakupujete na firmu, je třeba tuto skutečnost uvést již při objednávání. Pokud pro platbu bankovním převodem potřebujete proforma fakturu, napište nám na e-mailovou adresu podpora@zoombook.cz.

Jak dlouho jsou vytvářené a objednané produkty uchovávány?

Vytvářené produkty se uchovávají po dobu jednoho roku od poslední provedené úpravy. Objednané produkty uchováváme dva roky od data objednávky. 15 dní před odstraněním produktu zákazník obdrží oznámení e-mailem. Jakmile se čas pro uchování produktu bude blížit ke konci, v části „Moje polička“ se vedle příslušného produktu zobrazí počet zbývajících dní uchování. Pokud nechcete, aby byl produkt na konci období pro uchování odstraněn, můžete si ho objednat znovu nebo ho upravit a následně znovu uložit. Tím prodloužíte období pro uchování.

Informace o produktech

Je ve fotoknihách předsádka?

Všechny fotoknihy ZOOMBOOK mají bílou předsádku. Při vytváření fotoknihy se předsádka zobrazuje v editoru LITE i v editoru PRO.

Z jakého papíru jsou vyrobeny vnitřní stránky fotoknihy?

Stránky fotoknihy jsou vyrobeny z matného nebo lesklého papíru premium silk digi o gramáži 170 g/m2.

Jaký je rozdíl mezi matnými a lesklými stránkami?

Lesklé stránky jsou opatřeny speciální povrchovou vrstvou z UV laku, který jim dodává lesk a chrání vůči UV záření. Matné stránky nemají žádnou doplňkovou povrchovou vrstvu.

Kolik má fotokniha stránek?

Minimální počet stran je 24, maximální počet stran je 120. Stránky jsou přidávány v násobcích po 8.

Jak vypadají stránky poznámkového bloku?

Vnitřní stránky poznámkového bloku mají žlutou barvu. Dále mohou být:

  • bez potisku (čisté)
  • linkované
  • tečkované (tečkovaný rastr)

Provedení stránek poznámkového bloku je třeba zvolit v editoru v nabídce „Stránky“.

Z jakého materiálu jsou vyrobeny fotoobrazy?

Fotoobrazy ZOOMBOOK jsou vyrobeny za použití ekologické a zdravotně nezávadné technologie tisku (HP Latex) s certifikací GREENGUARD. Tato certifikace garantuje splnění požadavků nejpřísnějších světových norem týkajících se chemického znečištění. Fotoobrazy se vyrábějí z matného umělého plátna s dlouhou životností.
Fotoobrazy ZOOMBOOK jsou určeny pro použití v interiéru a můžete je bez obav pověsit i do dětského pokoje. Obrazy jsou bez zápachu a šetrné k životnímu prostředí.

Je možné zakoupit si již vytvořené produkty?

Již vytvořené produkty najdete v části „Obchod“. Nabídku průběžně rozšiřujeme o nové designy produktů.

Jak se používá editor PRO od společnosti ZOOMBOOK?

Proč editor PRO vypadá jinak než dřív?

Společnost ZOOMBOOK aktualizovala editor PRO, aby vytváření fotoknih bylo pohodlnější. V novém editoru si však budete moct upravit a objednat všechny dříve vytvořené fotoknihy. Nový editor obsahuje všechny oblíbené funkce, které se nyní navíc snáze používají. Najdete v něm nové šablony fotoknih a položky galerie.

Jaký webový prohlížeč mám používat?

Programy ZOOMBOOK fungují ve všech webových prohlížečích.
Přesto vám doporučujeme používat Google Chrome, neboť v něm editory ZOOMBOOK fungují nejrychleji. 

Kolik fotografií můžu přidat do fotoknihy?

Počet najednou nahraných fotografií do editoru PRO není omezen. Fotografie můžete do fotoknihy kdykoli nahrát přímo ze svého počítače. Do editoru LITE lze nahrát maximálně 120 fotografií. Můžete je nahrávat přímo z počítače nebo ze sociální sítě.

Co znamenají žluté a červené čáry v editoru PRO?

Žluté tečkované čáry zobrazované v režimu knihy značí přesahy stránek. Červené tečkované čáry značí ořez. Všechny prvky, které nevyžadují oříznutí, by se měly nacházet nad žlutou čárou. Pokud chcete fotografii přes celou stránku, okraje fotografie musí zcela zakrývat stránku nebo dvojlist.

Jak si vybrat personalizované desky?

Požadovaný typ desek si v editoru PRO můžete vybrat po kliknutí na tlačítko „Změnit“, které se nachází poblíž označení formátu fotoknihy.

Jak lze knihu uložit?

Funkce automatického ukládání je dostupná v editoru PRO. Tato funkce se aktivuje, pokud se přihlásíte ke svému účtu a budete editor používat alespoň 5 minut. Abyste mohli svou knihu uložit, musíte se zaregistrovat nebo přihlásit. Změny můžete uložit také ručně kliknutím na tlačítko „Uložit“ v pravém horním rohu editoru.
V editoru LITE není funkce automatického ukládání dostupná. Pokud chcete vytvořenou fotoknihu uložit, klikněte na tlačítko „Uložit“.

Jak často mám ukládat provedené změny?

Při ukládání se fotografie odesílají na server. Doporučujeme vám fotoknihu ukládat průběžně, protože uložení celé dokončené knihy najednou může v závislosti na rychlosti vašeho internetového připojení trvat poměrně dlouho. Editor PRO má funkci automatického ukládání, která projekt ukládá každých 5 minut.

Jak najdu uložený produkt?

Všechny vytvořené a uložené produkty (s výjimkou fotoobrazů) se ukládají do části „Moje polička“. Každý produkt uložený v poličce můžete kdykoli otevřít a upravovat. Produkty můžete také kopírovat, odstraňovat nebo přejmenovávat.
Na poličku se dostanete kliknutím na odkaz „Moje polička“.* Vytvářené produkty se uchovávají po dobu jednoho roku od poslední provedené úpravy. Objednané produkty uchováváme dva roky od data objednávky. 15 dní před odstraněním produktu zákazník obdrží oznámení e-mailem. Jakmile se čas pro uchování produktu bude blížit ke konci, v části „Moje polička“ se vedle příslušného produktu zobrazí počet zbývajících dní uchování. Pokud nechcete, aby byl produkt na konci období pro uchování odstraněn, můžete si ho objednat znovu nebo ho upravit a následně znovu uložit. Tím prodloužíte období pro uchování.

Jak mám zkopírovat vytvořenou fotoknihu?

Přihlaste se ke svému účtu a přejděte do části „Moje polička“. Vedle fotoknih najdete název projektu a informace o jeho formátu, počtu stran, původní ceně a ceně po slevě (pokud se na produkt vztahuje sleva). Šedý rámeček na fotoknize vám nabízí další funkce. Každou fotoknihu na poličce můžete kdykoli otevřít a upravovat. Můžete ji také zkopírovat, odstranit nebo přejmenovat.

Jak zobrazím náhled fotoknihy?

Abyste viděli, jak bude vaše vytištěná fotokniha ve skutečnosti vypadat, klikněte na tlačítko „Náhled“ umístěné v pravém horním rohu okna. 

Jak můžu objednat fotoknihu?

Svou fotoknihu, poznámkový blok nebo kalendář můžete objednat kliknutím na tlačítko „Objednat“ v pravém horním rohu okna.
Projděte si všechny stránky produktu a ujistěte se, že neobsahují žádné chyby. Zaškrtnutím potvrďte, že je obsah v pořádku. Kliknutím na tlačítko „Objednat“ objednáte dokončený projekt.

Důležité: Abyste mohli odeslat objednávku a uložit změny provedené ve fotoknize, musíte se zaregistrovat na portálu ZOOMBOOK.

Jak změním formát fotoknihy?

Formát vytvořené fotoknihy můžete změnit v části „Moje polička“ kliknutím na šedý rámeček v rohu vytvářené fotoknihy a zvolením možnosti „Změnit formát“. Vytvoří se kopie produktu ve zvoleném formátu. DŮLEŽITÉ: Po změně formátu fotoknihy může dojít k chybnému rozmístění některých prvků. Proto je nutné celou fotoknihu před objednáním důkladně zkontrolovat.

Jak změním umístění dvojlistů?

Dvojlisty můžete změnit zvolením režimu „Kniha“. Chcete-li dvojlist přesunout, jednoduše ho přetáhněte na požadované místo.

Jak můžu přidat další stránky?

Zvolením režimu „Kniha“ můžete přidat 8 dalších stránek (4 dvojlisty) nebo jen jeden dvojlist. Klikněte na šedý čtvereček na vybraném dvojlistu a přidejte jeden nebo více dvojlistů.

Jak můžu nahrát a opravit text ve fotoknize?

Pokud chcete do fotoknihy napsat text, klikněte na nabídku „Text“ a vyberte textové pole nebo ho přetáhněte na požadované místo na stránce. Nástroje pro úpravy textu najdete v panelu na levé straně. V panelu si můžete vybrat připravené šablony textů. Text můžete do textového pole napsat nebo zkopírovat z jiného zdroje pomocí standardních klávesových zkratek Ctrl + C (kopírování) a Ctrl + V (vložení).

Kolik fotografií najednou lze nahrát?

Nedoporučujeme vám nahrávat více fotografií najednou. Pokud nemáte výkonný počítač a rychlé internetové připojení, ukládání se může zaseknout nebo trvat dlouhou dobu. Pokud chcete do projektu vložit několik fotografií, doporučujeme vám nahrávat je postupně a projekt průběžně ukládat.

Může být fotografie roztažená na celou dvoustranu otevřené fotoknihy?

Doplňující funkce. Klikněte na fotografii a ve zobrazeném panelu zvolte nástroj „Roztáhnout přes dvojlist“ nebo tažením za roh fotografie změňte její velikost.
Poznámka: Nedoporučujeme umisťovat fotografie obličejů blízko vnitřního okraje stránky.

Jak můžu orámovat fotografii?

V panelu nástrojů klikněte na položku „Rámeček“. Můžete nastavit tloušťku a barvu rámečku. Rámeček můžete použít na vybranou fotografii nebo na všechny fotografie ve fotoknize.

Je možné převést fotografii na černobílou?

Barevné fotografie můžete převádět na černobílé nebo sépiové (hnědé). V panelu nástrojů klikněte na možnost „Efekty“ a vyberte požadovaný efekt.

Jak zvýším jas fotografie?

Pokud chcete upravit vybrané fotografie, v panelu nástrojů klikněte na možnost „Efekty“.

Jak mám vybrat fotografie?

Při výběru fotografií pro vaši fotoknihu je důležité věnovat pozornost jejich kvalitě a rozlišení. Pokud je rozlišení nižší než 300 dpi, nedoporučujeme fotografie používat. Pokud fotografii i přesto použijete, bude ve fotoknize rozostřená. Jestliže se pokusíte nahrát fotografii v nízkém rozlišení, editor vás upozorní – u dané fotografie se zobrazí červený vykřičník.

Nedoporučujeme používat tmavé fotografie nebo fotografie, na kterých byly tváře osob foceny proti slunci. Tento typ fotografií se ve fotoknize bude jevit jako příliš tmavý.

Jak mám připravit fotografie?

Fotografie lze nahrát do knihy bez předchozí přípravy. Příliš tmavé nebo světlé fotografie lze upravit přímo v editoru stejně jako sytost barev.

Poznámka: Pamatujte, že fotografie na monitoru vašeho počítače často vypadají jasnější a světlejší.

Proč se barvy liší?

Ve většině případů jsou barvy fotografií odlišné v důsledku nastavení monitoru. Fotografie na monitoru mohou vypadat světlejší nebo jasnější než ve fotoknize. K rozdílům v barevném podání dochází také v důsledku nesprávně nakalibrovaného monitoru.

Fotografie vytištěné ve fotoknize se mohou lišit od klasických fotografií vytištěných ve fotolabu z důvodu rozdílné technologie tisku. Fotoknihy ZOOMBOOK se tisknou na speciální matný papír MultiArtSilk a tiskový stroj je nakalibrován dle speciálních mezinárodních norem.

V případě jakýchkoli otázek ohledně tisku fotoknih nás kontaktujte na e-mailové adrese podpora@zoombook.cz.
 

Jsou k výrobě fotoknihy vhodné fotografie pořízené mobilním telefonem?

Při výběru fotografií pro fotoknihu je důležité věnovat pozornost kvalitě a rozlišení fotografií (rozlišení by nemělo být nižší než 300 dpi). V opačném případě bude fotografie ve fotoknize rozostřená. Pokud se pokusíte nahrát fotografii v nízkém rozlišení, editor vás upozorní – u dané fotografie se zobrazí červený vykřičník.

Nepoužívejte tmavé fotografie: obličeje osob ve stínu, objekty fotografované proti slunci. Takové fotografie budou pro použití ve fotoknize příliš tmavé.

Jak můžu do fotoknihy zakomponovat staré papírové fotografie?

Pokud chcete do fotoknihy začlenit staré papírové fotografie, nejlepší bude fotografie naskenovat do počítače ve formátu JPG. Poté je můžete nahrát do editoru fotoknih. Další možností je papírové fotografie vyfotit. V takovém případě se však ujistěte, že jsou fotografie jasné a nejsou rozmazané či rozostřené.

Problémy a jejich řešení

Knihu nelze uložit. Zobrazí se chybová zpráva „soubor nebyl nalezen“.

Tato zpráva se zobrazí v případě, že editor fotoknih nenajde nahrané fotografie. Při ukládání fotoknih se musí fotografie nacházet ve stejném umístění, ze kterého byly nahrány do editoru ZOOMBOOK.

Co mám dělat, když se ukládání fotografií zasekne?

Během ukládání se fotografie odesílají na server. Doba ukládání závisí na rychlosti internetového připojení. Pokud tedy nahráváte velké soubory, dokončení může chvíli trvat. Pokud se proces nahrávání zcela zasekne, zkuste fotoknihu zavřít a znovu otevřít. Když fotoknihu znovu otevřete, rozvržení bude obsahovat neuložené fotografie a editor vás vyzve k jejich opětovnému nahrání.

Opravujete chyby v rozvrženích zaslaných zákazníky?

Rozvržení fotoknih vytvořených a objednaných našimi zákazníky nekontrolujeme ani neupravujeme. Jakmile odešlete objednávku, vaši fotoknihu rovnou předáváme do výroby. Pokud potřebujete poradit nebo máte jakékoli otázky týkající se rozvržení vaší fotoknihy, kontaktujte nás na e-mailové adrese podpora@zoombook.cz nebo na telefonním čísle +420 737 569 836.

Můžete mi vytvořit rozvržení fotoknihy?

Služba tvorby rozvržení fotoknihy zatím není dostupná. Abychom vám však usnadnili práci, vytvořili jsme pro vás šablony fotoknih. Vyberte si šablonu, která stylem a motivem odpovídá vašim požadavkům, a do připravených míst nahrajte své fotografie.
Nejrychleji svou fotoknihu vytvoříte v editoru LITE, který většinu práce odvede za vás.

Je možné po objednání fotoknihu upravit?

Ne. Po odeslání objednávky se rozvržení fotoknihy automaticky předává do výroby.

Můžu si změnit své heslo?

Ano. Přihlaste se ke svému účtu a zvolte možnost „Změnit heslo“.

Nepamatuji si svoje heslo

V okně pro přihlášení klikněte na tlačítko „Zapomenuté heslo“. Do otevřeného okna zadejte svou e-mailovou adresu, na kterou vám zašleme odkaz pro obnovení hesla.

Nepřišel mi e-mail s potvrzovacím odkazem, změnou hesla nebo informacemi o objednávce.

V závislosti na nastavení vašeho poskytovatele e-mailových služeb mohou e-mailové zprávy od společnosti ZOOMBOOK občas skončit ve složce Spam, Nevyžádaná pošta, Hromadné apod. Pokud nenajdete očekávané zprávy v doručené poště, podívejte se také do těchto složek.

Věrnostní program, slevové kódy, poukazy

Jak funguje věrnostní program ZOOMBOOK?

Za každou objednávku získáte až 5 % zaplacené částky zpět v podobě speciálních bodů ZOOMBOOK. Tyto body pak u budoucích objednávek můžete využít k zaplacení až 30 % částky za zboží v košíku!
Pravidla věrnostního programu najdete v části „Můj účet“ – „Úrovně ve věrnostním programu“.

Kolik mám bodů a na které úrovni ve věrnostním programu se nacházím?

Počet věrnostních bodů a úroveň ve věrnostním programu se zobrazují v části „Můj účet“ – „Úrovně ve věrnostním programu“.

Kolik mám bodů a na které úrovni ve věrnostním programu se nacházím?

Počet věrnostních bodů a úroveň ve věrnostním programu se zobrazují v části „Můj účet“ – „Úrovně ve věrnostním programu“.

Jak můžu uplatnit dárkový poukaz ZOOOMBOOK?

Kód dárkového poukazu můžete zadat v kroku „Shrnutí objednávky“ na řádku „Sleva“.

Jak můžu využít propagační slevový kód?

Slevový kód můžete zadat v kroku „Shrnutí objednávky“ na řádku „Sleva“.